Návod na vlastní Neon

Návod jak si vytvořit vlastní neon Trackmania TMNF

Abych vám trochu ulehčil práci, tak tady máte ke stažení černý neon, který v tomto návodu použiju. Neon si stáhnete tak, že kliknete na obrázek a budete přesměrování na uloz.to odkud si jej můžete stáhnout ve formátu .dds.

V návodu budu pracovat s grafickým programem Phostoshop, pokud používáte jiný grafický program budete asi muset hledat podobné funkce, které budu používat já v tomto návodu. Ostatní grafické programy neznám, tudíž nejsem schopný ve všech grafických programech říct, kde najdete uvedené funkce, pokud vůbec existují.

Ještě chci upozornit, že nebudu rozepisovat postup jak neon otevřít v grafickém programu, případně jak ho uložit a další, pokud to neumíte, podívejte se nanávod jak si vytvořit vlastní skin, najdete tam i nastavení programu DXTBmp a další základní věci, jak jsem již psal v úvodu.Návod jak vytvořit vlastní skin najdete tady.

Tak a můžeme začít. Pokud si chcete vytvořit neon s nějakým barevným odstínem, otevřete si v grafickém programu černý neon.

1. Klikneme na funkci „přechod“ nebo použijeme klávesovou zkratku „G“

2. Nastavíme režim na „barva“

3. Nastavíme si barevný odstín jaký chceme použít na neon. Přechod může být i vícebarevný nebo jen jednobarevný, záleží jak má neon vypadat. Pokud by jsme chtěli neon jednobarevný nastavíme dvě stejné barvy.

4. Přidržíme levé tlačítko myši a potáhneme myší od spoda nahoru, tím se nám černý neon zbarví do barev, které jsme nastavili v přechodu. My jsme si v přechodu nastavili jako první červenou barvu a druhou barvu zelenou, tím pádem pokud potáhneme od spoda bude ze spoda červená a nahoře bude zelená. Pokud by jsme myší potáhli od shora směrem dolů, tak nahoře bude červená barva a dole bude zelená. Samozřejmě si můžete vyzkoušet tažení myši v jakémkoliv směru, záleží jen na vás. V případě, že si nastavíme obě barvy stejné (jednobarevný neon) je jedno, kterým směrem myší potáhneme.

Na neon samozřejmě můžeme přidat další věci, jakou jsou nápisy, obrázky, loga, značky, vlajky a já nevím, co všechno ještě někoho napadne. Já vám na vytvořeném barevném skinu ukážu jak přidat třeba nějaký nápis. Jen bych ještě upozornil, že až budete na neon přidávat různé věci (nápisy, obrazce) aby nedosahovali až ke kraji kompletního neonu, jelikož se vám ve hře vytvoří takové „nekonečné čáry“ či jak to nazvat.

 

5. Klikněte na funkci „text“.

6. V horní liště si nastavte vše co se týče textu, typ fontu, velikost textu, barvu textu, případně nějaké zakřivení.

7. Napište slovo či nápis, který chcete na neonu použít, já jsem použil slovo NEON. Nápis jsem si umístil za zadní kola a proto ho ještě musím převrátit aby šel správně přečíst ve hře.

 

8. Takže nahoře v menu kliknu naÚpravy > Transformovat > Převrátit svisle. Pokud budete nápis či nějaký obrazec umísťovat jinde na neon, musíte zjistit, jak nápis či obrazec převrátit, aby byl správně čitelný ve hře. Chce to chvíli cviku a přijdete na to. Samozřejmě, že si nápis můžete různě vylepšit, tak aby se vám líbil co nejvíc, místo textu lze použít opravdu cokoliv vás napadne, obrazec, vlajku, logo, značku, já nevím co všechno.

Na závěr bych uvedl, že název souboru pro neon je ProjShad.dds, takže vlastní výsledek musíte uložit pod tímto názvem a následně vložit do skinu, do kterého jste neon dělali.

zdroj: //max.bloger.cz/Navody/Navod-jak-si-vytvorit-vlastni-neon-Max